کنگره آمریکا محدود کردن کمک مالی را به تشکیلات خودگردان فلسطین بررسی می کندتارنمای آمریکایی امروز (شنبه) در ادامه گزارشی در این باره افزود: این متمم موسوم به دوسانتیس دولت آمریکا را از کمک مالی به مقامات فلسطینی، در صورتی که این کمک ها برای تقدیر یا تامین مالی ‘تروریست ها’ و شبه نظامیانی که در اسرائیل زندانی هستند، خرج شود و زمینه لازم را برای تداوم چنین حملاتی فراهم کند، بازمی دارد.
قانون موسوم به ‘نیروی تایلور’ که اولین بار در سال 2016 مطرح شد، میلیون ها دلار از کمک های مالی آمریکا را تا زمانی که حکومت خودگردان فلسطین مدرکی دال بر قطع پرداخت این مقرری ها به این دست از زندانیان ارائه ندهد، قطع می کرد.
متمم جدید هرچند به قانون نیروی تایلور شبیه است، اما به موجب آن کمک های مالی آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین، به توقف پرداخت مقرری به تروریست ها مشروط شده است.
اگر چه قانون نیروی تایلور از حمایت بالای دو حزب کنگره برخوردار است، اما روشن نیست که آیا دولت ترامپ این مصوبه را امضا خواهد کرد یا نه . برخلاف قانون نیروی تایلور که هنوز در کنگره در دست بررسی است، متمم دوسانتیس به محض تایید به قانون آمریکا تبدیل می شود.
«ران دوسانتیس» نماینده جمهوریخواه ایالات فلوریدا در کنگره آمریکا که این متمم را نوشته است، در گفت و گو با واشنگتن فری بیکن گفت که اعضای کنگره در سال های گذشته قادر به ارائه متمم هایی برای لایحه تخصیص بودجه که هزینه دولت آمریکا و اولویت های جهانی را تامین می کند، نبودند.
دوسانتیس ادامه داد که اکنون با توجه به فراهم شدن امکان ارائه متمم به این لایحه، وی سریعا برای رسیدگی به موضوع حقوق های پرداختی حکومت فلسطین به این تروریست ها اقدام کرده است.
براساس نسخه ای از این متمم که در اختیار واشنگتن فری بیکن قرار گرفته است، کمک های آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین، نباید برای «به رسمیت شناختن یا تقدیر از افرادی که کارهای تروریستی انجام داده یا می دهند، اختصاص داده شود؛ قانونی که شامل حال خانواده های این افراد نیز می شود».
رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا از افزایش پنج درصدی کمک مالی به مقامات فلسطینی و رساندن این مقدار به 215 میلیون دلار، حمایت کرده است. پیشتر از بی دقتی تیلرسون در ادعای وی مبنی بر اینکه فلسطین استفاده از کمک های مالی آمریکا را برای پرداخت به (آنچه آمریکا)تروریست ها (می نامد) متوقف کرده است، انتقاد شده بود.
مقامات دولت خودگردان فلسطین به ادامه پرداخت این مقرری ها به خانواده شبه نظامیانی که در زندان های اسرائیل بازداشت هستند، متعهد شده و بر الزامی بودن این پرداخت ها تاکید کرده اند.
**اروپام**9418**1479
مترجم: آیداشجاع **ناشر:حسن سالک رضائیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید