کره شمالی تصمیم حمله به گوام را فعلا عملی نمی‌کند/شرط پیونگ یانگبه گزارش ایرنا، کره شمالی که هفته گذشته اعلام کرده بود حمله به گوام را با شلیک چهار فروند موشک بالستیک «خواسونگ 12» در دست بررسی دارد، بر اساس اعلام تلویزیون مرکزی این کشور، انجام آن را به تعویق انداخته است.
رسانه های کره جنوبی روز سه شنبه به نقل از تلویزیون مرکزی این کشور اعلام کرده اند که «کیم جونگ اون» این سخنان را در جلسه ای که گزارش چگونگی حمله به گوام در اختیار وی قرار می گرفت، عنوان کرده است.
بر اساس این گزارش، رهبر کره شمالی در این نشست که به تاریخ برگزاری آن اشاره ای نشده، گفته است که آمریکا باید برای جلوگیری از وقوع درگیری میان دو کشور تصمیم درستی بگیرد.
او همچنین با تاکید بر حفظ آمادگی و افزایش توان نظامی کشورش برای حمله در صورت لزوم، گفت که مایل است زمان و وقت بیشتری صرف بررسی اقدامات آمریکایی‌ها شود قبل از آنکه برای حمله تصمیمی بگیرد.
«کیم جونگ اون» در عین حال هشدار داد، در صورتی که آمریکا به اقدامات به شدت خطرناک خود ادامه دهد تصمیم خود را تغییر خواهد داد.
کره شمالی و آمریکا طی هفته اخیر تهدیدهای لفظی علیه یکدیگر را به شدت افزایش دادند و ترامپ که تهدید کرده بود کره شمالی با «آتش و خشم » مواجه خواهد شد؛ پیونگ یانگ نیز حمله به جزیره گوام را به وی وعده داد.
در گزارشی که پیشتر از سوی خبرگزاری دولتی کره‌شمالی منتشر شد، «کیم راک گیوم» فرمانده نیروهای راهبردی این کشور اعلام کرده بود که موشک‌های خواسونگ 12 ارتش با عبور از آسمان شیمان، هیروشیما و کوچی ژاپن، با طی مسافت 3356.7 کیلومتری در مدت 1065 ثانیه به مناطق آبی در 30 تا 40 کیلومتری گوام اصابت خواهد کرد.
آساق**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید