کاهش شدید محبوبیت ترامپ در ایالت های هوادارشبه گزارش روز دوشنبه ایرنا،نتیجه سه نظر سنجی شبکه خبری ان بی سی و موسسه پژوهشی ماریست نشان می دهد که بیش از 50 در صد از ساکنان ایالت های میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین که آرا غیرمنتظره آنها سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به نفع ترامپ و شکست هیلاری کلینتون تغییر داد، بشدت از عملکرد رئیس جمهوری ایالات متحده نومید شده و نسبت به وی نظری منفی پیدا کرده اند.
بر اساس نتایج نظرسنجی های یادشده، محبوبیت ترامپ به ترتیب در ایالت های میشیگان به 36 درصد ،پنسیلوانیا به 35 در صد و ویسکانسین به 34 در صد کاهش یافته و عدم محبوبیت او در هر یک از این ایالت ها به ترتیب به 55 درصد ،54 درصد و 56 درصد افزایش یافته است.
موسسات یاد شده اعلام کردند که بطور میانگین اکنون 64 درصد از مردم ایالت های میشگان و ویسکانسین و 63 در صد از ساکنان ایالت پنسیلوانیا گفته اند نسبت به عملکرد ترامپ در مقام رئیس جمهوری آمریکا احساس شرم می کنند.
بر اساس این گزارش، فقط 25 درصد از ساکنان ویسکانسین و پنسیلوانیا گفته اند که هنوز به توانایی و قابلیت ترامپ بعنوان رئیس جمهوری این کشور اعتقاد دارند و 28 درصد از مردم ایالت میشگان گفته اند که همچنان نسبت به او احساس غرور می کنند.
شبکه ان بی سی و موسسه ماریست همچنین افزودند: طبق همین نظر سنجی ها 48 درصد از ساکنان این ایالت ها کنترل قانونگذاران دموکرات بر کنگره این کشور را ترجیح می دهند و فقط 35 درصد از آنان خواستار حضور اکثریت جمهوریخواهان در نهاد قانون گذاری آمریکا هستند.
بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران کهنه کار آمریکایی معتقدند که حضور ترامپ در کسوت رئیس جمهوری این کشور به آشفتگی و تشدید تناقض رفتار سیاسی ایالات متحده بویژه در عرصه بین الملل منجر شده است.
شبد**اروپام-4-541**10110
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید