‘موافقت اصولی’ اتحادیه اروپا با اعمال تحریم علیه ونزوئلابه گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، یک منبع اروپایی که خواست نامش فاش نشود در این باره به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت: این تحریم ها به علت سرکوب مخالفان دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا علیه این کشور اعمال می شود. در واقع باید گفت که درباره این موضوع که باید گامی رو به جلو برداشت اتفاق نظر وجود دارد .
اظهارات این منبع اروپایی در حالیست که تاکنون برخی کشورهای اروپایی درباره اعمال تحریم ها با وجود درخواست های مکرر اسپانیا به افزایش فشار بر ونزوئلا از این راه، تردید داشتند و در برابر آن ایستادگی می کردند اما وی گفت که در این باره دیگر مخالفتی از هیچ یک از کشورهای عضو وجود ندارد و اکنون مهمترین گزینه روی میز، اعمال تحریم علیه کاراکاس است.
آلفونسو داستیس وزیر امور خارجه اسپانیا پیشتر اعلام کرده بود که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است تحریم هایی را به کسانی که مسئول اوضاع کنونی در کاراکاس هستند، اعمال کند.
در همین ارتباط، رئیس پارلمان اروپا نیز اعمال تحریم علیه « اعضای دولت ونزوئلا از جمله نیکلاس مادورو رئیس جمهور و اطرافیان او » را با توقیف دارایی ها و ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا خواستار شد.
به گزارش ایرنا، تلاش اتحادیه اروپا به تبع از آمریکا برای اعمال تحریم های قضایی و اقتصادی علیه برخی مقامات ونزوئلا در حالیست که رئیس جمهوری ونزوئلا چندی پیش ضمن اعلام این واقعیت که کشورش از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، گفت که تحریم های دولت آمریکا علیه کاراکاس دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار می دهد.
نیکلاس مادورو در مورد سفر اخیرش به چند کشور جهان از جمله روسیه و ترکیه خاطر نشان کرد که این سفرها نشان داد ونزوئلا تنها نیست و از حمایت همه کشورهای جهان برخوردار است.
ونزوئلا که در ماه های اخیر با بدترین چالش های سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر روبرو بوده، با تحریم های مالی جدید واشنگتن مواجه شده است.
اروپام**9041**
مترجم: منوچهر جعفری** ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید