مقام روس: آمریکا در آستانه تشنج عصبی استبه گزارش ایرنا، پوشکوف روز سه شنبه در توییتر خود نوشت: تصمیم آمریکا برای اتخاذ تحریم هایی علیه چند کشور حاکی از این واقعیت است که واشنگتن در آستانه تشنج عصبی قرار دارد.
مقام پارلمانی روس افزود: آمریکا از اقدام های روسیه، چین، کره شمالی، سوریه، ونزوئلا، افغانستان و طرح احداث خط لوله گاز «جریان شمالی 2» به شدت ناراحت است.
«جریان شمالی -2» جدیدترین پروژه خط لوله به منظور انتقال گاز روسیه به اروپا طراحی شده و توسعه‌ دهنده «جریان گازی شمالی» است که با عبور از دریای بالتیک به آلمان کشیده می شود و آمریکا مخالف این همکاری ها است.
پوشکوف در ادامه توییتر به کنایه نوشت: ابرقدرت آمریکا در آستانه تشنج شدید عصبی قرار گرفته است.
رییس کمیسیون سیاستگذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون در پایان نیز خاطرنشان کرد: تحریم های آمریکا منجر به فعال تر شدن برنامه موشکی ایران، افزایش تنش در شبه جزیره کره و تیرگی شدید روابط واشنگتن-مسکو شده است.
آمریکا هشتم مرداد قانون اعمال تحریم های جدید در مورد ایران، کره شمالی و روسیه را وضع و ترامپ آن را برای اجرا ابلاغ کرد.
واشنگتن همچنین در پنج سال اخیر به موازات حمایت از تروریست های ضدسوری چند نوبت تحریم هایی را برای تضعیف دولت سوریه و فراهم کردن شرایط سرنگونی حکومت بشار اسد اعمال کرده که تاکنون شکست خورده است.
در ماههای اخیر نیز که ونزوئلا به دلیل مشکلات اقتصادی دستخوش ناارامی ها شده، آمریکا با هدف افزایش اعتراض های ضددولتی تحریم هایی را اعمال کرده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید