مسلمانان مقیم اسپانیا حملات تروریستی در این کشور را محکوم کردندبه گزارش ایرنا ، در بارسلون ده ها تن از اعضای جامعه مسلمان این شهر ، با سر دادن شعارهای «به نام ما نه» یا «ما مسلمانیم- تروریست نیستیم» در خیابان ‘لا رامبلا’ ، مکان وقوع حمله تروریستی روز پنجشنبه تجمع کردند .
تجمع مسلمانان بارسلون در حالی‌ صورت گرفته که در چندین مرکز اسلامی ایالت کاتالونیا ، شعارهای ضد اسلامی و اسلام هراسانه بر روی دیوارهای این اماکن گزارش شده است .
بدین ترتیب ، جامعه مسلمانان بارسلون سعی‌ کرده که با تحصن و محکومیت اقدامات تروریستی ، مانع از گسترش و ظهور اسلام هراسی در اسپانیا و در بقیه جهان شود .
در این رابطه ، زنان ، مردان و کودکان مسلمان با در دست داشتن کارتل و دست نوشته هایی‌ که بر روی آنها شعارهای «ما علیه هرگونه بی‌ عدالتی هستیم» ، «ما قربانی می‌ باشیم» و «ما هم از آن رنج می‌ بریم» ، بر اینکه این جامعه را مورد قضاوت قرار ندهند و نا عادلانه به آنها اشاره نکنند، تاکید نمودند .
در شهر مسلمان نشین ملیا در جنوب اسپانیا نیز گروهی از زائرانی که عازم حج بودند ، در تحصنی در مقابل مسجد مرکزی ملیا ، ضمن یک دقیقه سکوت به احترام کشته شدگان و مجروهان حادثه تروریستی ، یک کارتل را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود : «زائران ملیایی ، با شدت تمام ، اقدام وحشیانه و جنایتکارانه تروریست ها در بارسلون را محکوم می‌ کنند .همبستگی ما با ملت اسپانیا و کاتالونیا ».
گروهی از ده ها مسلمان در مادرید نیز با تجمع در میدان سول این شهر ، انزجار خود نسبت به حملات تروریستی را ابراز داشتند .
مسلمانان مادرید با سر دادن شعار «همه متحد علیه تروریسم» و «ما مسلمانان اسپانیایی هستیم» ، غم و اندوه خود را نسبت به این اقدام وحشیانه که به عقیده آنها ، مشخصه مسلمانان نیست را اعلام کردند .
این گروه ، اشاره داشتند که رسانه های مطبوعاتی با تروریست خطاب کردن همه مسلمانان ، به ایجاد سردرگمی کمک می‌ کنند .
آنها گفتند که اسلام هراسی همیشه وجود داشته و اخباری که همه مسلمانان را با این نوع اقدامات مرتبط می‌ کنند ، موجب افزایش اسلام هراسی می شود .
اروپام *1*491**1908انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید