مسئول سابق آمریکایی: احتمال ‘نظام مند’ بودن برخورد ناوشکن آمریکایی با کشتی نفتکش وجود داردبه گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی. ان. ان، ‘جان کربی’ گفت: حادثه روز گذشته (یکشنبه) برخورد ناوشکن آمریکایی با یک فروند نفتکش در آب های شرقی سنگاپور، موضوعی نیست که بشود به راحتی از آن عبور کرد و نیاز به تحقیق جامع دارد. حادثه امروز، دومین حادثه از این دست در دو ماه گذشته است و متاسفانه تبدیل شدن اینگونه حوادث به یک روال عادی، شائبه احتمال ‘نظام مند’ بودن این موضوع را قوت می بخشد.
سخنگوی سابق وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش مجری سی. ان.ان که از وی پرسید: آیا می توان گفت که میان برخورد امروز و حوادث مشابه دو ماه گذشته رابطه ای وجود دارد، گفت: ‘آری. پاسخ شما مثبت است. ماه گذشته چنین اتفاقی برای ناوشکن فیتزجرالد روی داد که نیروی دریایی تحقیقات جامعی را در این باره آغاز کرده است. آنها درباره این موضوع که آیا این گونه حوادث ‘نظام مند’ هستند یا خیر، به زودی توضیح خواهند داد و من مطمئنم که با حادثه امروز، تحقیقات در این باره وارد مرحله جدید و جدی تری خواهد شد.
بر اثر برخورد یک ناو آمریکایی با یک کشتی نفتکش در بامداد روز دوشنبه (به وقت محلثی) در شرق سنگاپور، 10 خدمه این ناو آمریکایی ناپدید و پنمج ملوان دیگر زخمی شدند.
در جریان تصادف ناو جان اس.مک کین در آب های تنگه مالاکا با تانکر آلنیک ام سی، محموله نفت آن به داخل دریا نشت نکرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی ضمن تاسف از این برخورد، از آغاز عملیات جستجو در محل حادثه خبر داده است.
عملیات جستجو با کمک کشتی سنگاپوری و بالگردها در این مکان ادامه دارد.
این دومین برخورد ناوهای آمریکایی با کشتی‌های تجاری در دو ماه اخیر است.
اروپام**9041**1486**مترجم: منوچهر جعفری**انتشار: محسن شریفی**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید