مادورو: حمایت مردم از دولت بهترین پاسخ به آمریکاستبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه تله سور، نیکلاس مادورو در جمع تجمع کنندگان در یک راهپیمایی ضد امپریالیستی علیه تهدیدهای نظامی دونالد ترامپ تصریح کرد: ونزوئلا کشور صلح و بزرگی است و از تهدیدها نمی هراسد.
مادورو افزود: ونزوئلا از خود در برابر تهدیدهای نظامی آمریکا دفاع خواهد کرد. قرار است نیروهای مسلح ونزوئلا و غیرنظامیان سازمان یافته یک رزمایش دو روزه برگزار کنند.
در همین حال ‘ ولادیمیر پادرینو’ وزیر دفاع ونزوئلا در اظهارنظری گفت: رئیس جمهوری آمریکا از ونزوئلا به عنوان یک فاجعه بسیار خطرناک یاد می کند در حالی که دولت وی نمی تواند برای یکسری چالش های آمریکا از جمله بی عدالتی ها و تبعیض نژادی راه حلی پیدا کند.
وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا از هر اقدام مخفیانه برای بی ثبات کردن ونزوئلا استفاده کرده است.
به گزارش ایرنا، تهدید ترامپ در مورد مطرح بودن گزینه نظامی در قبال ونزوئلا مخالفت های بین المللی فراوانی به همراه داشته است.
آمریکا و کشورهای مخالف دولت ونزوئلا می گویند مادورو قصد دارد از طریق مجلس موسسان قانون اساسی، اختیارات خود را گسترش و کشورش را به سمت دیکتاتوری سوق دهد.
مادورو با رد این ادعاها، تشکیل مجلس موسسان را راهی برای پایان دادن به تنش های چند ماه اخیر در این کشور می داند. ونزوئلا در ماه های گذشته با یک بحران عمیق اقتصادی دست به گریبان بوده و تورم افسار گسیخته موجب گرانی و کمبود شدید کالاهای اساسی در این کشور شده است.
اروپام**9234**
مترجم: اطهر اینانلو**انتشار دهنده: فریبا مدنیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید