فرافکنی سفیر سعودی درباره گنجاندن کشورش در فهرست کودک آزاری سازمان مللبه گزارش دوشنبه شب خبرنگار ایرنا، «عبدالله یحیی المعلمی» سفیر و نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل به همراه عبدالله الربیعی سرپرست مرکز کمک های انسان دوستانه پادشاه سعودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: البته ما با سازمان ملل همکاری و هماهنگی کامل داریم و اگر این گزارش منتشر شود، آن گاه مواضع خودرا اعلام خواهیم کرد.
سال گذشته سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی از وضعیت کودکان یمن در حملات هوایی عربستان سعودی، نام این کشور را در فهرست کشورهای کودک آزار قرار داد اما لابی سعودی و فشار آن ها بر بان کی مون دبیر کل وقت این سازمان، سبب شد تا نام این کشور از فهرست مذکور خارج شود.
نماینده رژیم سعودی همچنین در پاسخ به این پرسش که منابع خبری، گزارش های متناقضی را از میزان تلفات به خصوص تلفات کودکان در یمن منتشر کرده اند؛ آیا آن ها را تایید می کنید یا خیر؟ نیز پاسخ مشابهی داد و ادامه داد: هنوز گزارشی در این زمینه منتشر نشده است.
عبدالله الربیعی نیز درباره کمک رسانی به مردم یمن گفت: ما امیدواریم قطعنامه ای منصفانه درباره کسانی که از کمک رسانی به مردم بیچاره یمن چه در جنوب و چه در شمال جلوگیری می کنند، صادر شود.
وی درباره آخرین وضعیت بیماری وبا در یمن و اقدامات انجام شده در این باره گفت: ما یک تیم عملیاتی با مشارکت وزارت بهداشت سعودی و وزارت بهداشت و مسکن یمن تشکیل دادیم و مشورت هایی هم با مرکز کنترل بیماری های آمریکا داشتیم تا مطمئن شویم عملیات و اقدامات ما به صورت علمی است.
سرپرست مرکز کمک های انسان دوستانه دولت سعودی با بیان اینکه با یونیسف نیز همکاری های خوبی در زمینه تشخیص و درمان بیماران مبتلا به وبا داشته اند، ادعا کرد: مرگ و میرها کاهش یافته و از 1.2 به 0.4 درصد رسیده است و این بسیار خوشحال کننده و برجسته است.
الربیعی اضافه کرد: هدف سازمان بهداشت جهانی این بوده که این میزان به عدد یک درصد برسد، که از آن فراتر رفته ایم. البته هدف ما این نیست که فقط این رقم را کاهش دهیم بلکه به دنبال آن هستیم که ابتلا و مرگ و میر ناشی از وبا به کلی از بین برود.
وی یادآورشد: نرخ بهبود بیماران مبتلا به وبا هم به 99 درصد رسیده و این بسیار اقدام بزرگی محسوب می شود.
پیش از این سازمان ملل با ابراز نگرانی از نرسیدن کمک های انسان دوستانه به مردم یمن و اجازه ندادن به هواپیماهای حامل این کمک برای نشستن در فرودگاه صنعا که تحت نظارت سعودی هاست، از طرف های درگیر خواستار فراهم کردن شرایط دستیابی یمنی ها به این کمک ها شده بود.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار و زخمی شدن هزاران یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
شبد**1429**1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید