روسیه و سوریه همکاری های ضدتروریستی را ادامه می دهندبه گزارش ایرنا، دیدار وزرای خارجه روسیه و سوریه امروز (چهارشنبه) در شهر بندری سوچی واقع در ساحل دریای سیاه انجام گرفت و دو طرف در خصوص طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه با محور مبارزه با تروریست ها و همکاری در این عرصه گفت وگو و تبادل نظر کردند.
ولید المعلم وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از عملکرد ائتلاف آمریکایی در سوریه گفت: ائتلاف کشورهای تحت رهبری واشنگتن که در سوریه فعالیت می کند، همه چیز را جز گروه تروریستی داعش نابود می کند.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از المعلم نوشت: هزاران شهروند سوری اعم از مرد، زن و کودک در مناطق رقه و دیرالزور قربانی حملات هوایی آمریکا شده اند.
وی ادامه داد: ائتلاف آمریکایی مرتب زیرساخت های اقتصادی سوریه را مورد حمله قرار می دهد و نابود می کند. به همین دلیل با قاطعانه ترین وجه خواهان فروپاشی این ائتلاف خواهیم شد.
وزیر خارجه سوریه گفت: بدیهی است، آمریکا از اقدامات ائتلاف تحت رهبری خود برای سرپوش گذاشتن به برنامه نابودی سوریه استفاده می کند تا جنگ و کشتار تا حد امکان طول بکشد.
لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم تشدید مبارزه با تروریسم در سوریه، هماهنگی بیشتر دو کشور را برای مقابله با گروههای تروریستی ضروری خواند.
به گزارش ایتارتاس، لاوروف در ادامه نیز به تلاش های غرب برای متهم کردن دمشق به کاربرد سلاح شیمیایی و دخالت در حوادث مرتبط با این جنگ افزارها اشاره کرد و افزود: روسیه با این ادعاهای ضدسوری مقابله می کند.
وی افزود: همچنین با تلاش ها برای سیاسی کردن پرونده شیمیایی سوریه و متهم کردن دولت این کشور به انجام اینگونه حملات مخالفیم.
لاوروف در پایان گفت: برخی کشورها در چارچوب نشست مجمع عمومی و شورای حقوق بشر سازمان ملل برای محکوم کردن دولت سوریه و سیاسی کردن روند حل و فصل اوضاع این کشورتلاش کردند.
وزیر خارجه سوریه در چارچوب برنامه های دوره ای رایزنی با همتای خود به روسیه سفر کرده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید