روسیه نشست بررسی اجرای برجام را تقاضا می کند/ لزوم توقف مانع تراشی آمریکابه گزارش ایرنا، سناتور موروزوف روز دوشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: روسیه درخواست برگزاری نشست گروه 1+5 را مطرح خواهد کرد.
وی افزود: از آمریکا خواهیم خواست، تلاش ها برای تثبیت اوضاع (پیرامون برنامه هسته ای ایران) را ناکام نگذارد و از سوی دیگر، روسیه موقعیت بسیار مستحکمی در همکاری های با ایران دارد.
مقام روس خاطرنشان کرد: نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به نشست گروه 1+5 دعوت شوند تا بار دیگر تایید کنند، ایران کامل به تعهدات خود در برجام پایبند است و آن را اجرا می کند.
وی افزود: به احتمال زیاد، اتحادیه اروپا از خواسته روسیه در باره برگزاری نشست گروه 1+5 حمایت می کند.
مقام روس تصریح کرد که سرمایه گذاری های اروپایی به ایران جریان دارد و اتحادیه اروپا علاقه مند به بی ثباتی در روابط با این کشور نیست.
آژانس بین المللی انرژی اتمی و تمام کشورهای طرف موضوع برنامه هسته ای ایران در گروه 1+5 بارها اذعان کرده اند که ایران به تعهدات خود در برجام بطور کامل عمل می کند.
اما با این وجود و به رغم اینکه آمریکا بارها پایبندی ایران به برجام را پذیرفته، ترامپ با هدف تنش آفرینی در خاورمیانه، سودجویی از این وضعیت از برجام انتقاد کرده و آن را توافق غیرسودمند خوانده است.
آمریکا در چارچوب سیاست های ضدایرانی و ضدبرجامی نیز به تحمیل تحریم های جدید در مورد ایران ادامه می دهد.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید