ترامپ شبکه تلویزیونی ان بی سی را به لغو مجوز تهدید کردبه گزارش ایرنا، ترامپ در حساب کاربری توییتر خود نوشت: با تمام اخبار جعلی که از ان بی سی و شبکه های دیگر بیرون می آید، در چه مرحله ای جایز است که مجوزشان به چالش کشیده شود؟ برای کشور بد است.
شبکه خبری ان بی سی نیوز روز چهارشنبه گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا در جلسه بیستم جولای (29 تیر ماه) به مقام های امنیت ملی این کشور گفته که خواستار افزایش زرادخانه هسته ای ایالات متحده است.
از قرار معلوم این درخواست، مشاوران ترامپ و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا را شگفت زده کرده و مقام های امنیت ملی این کشور به ترامپ در مورد تبعات عملی و حقوقی افزایش زرادخانه هسته ای آمریکا هشدار داده اند.
این موضوع تا جایی پیش رفته که مقامات پنتاگون شنیده اند تیلرسون، ترامپ را احمق خوانده است. ان بی سی نیوز هفته گذشته سخنان تیلرسون در مورد ترامپ را منتشر کرد. به گزارش این شبکه، وزیر خارجه همچنین در ماه جولای تهدید کرد از سمت خود کناره گیری می کند.
این گزارش، تیلرسون را بر آن داشت یک کنفرانس خبری ترتیب دهد و شایعات مربوط به تصمیم برای استعفا از پست وزارت خارجه را رد کند؛ با این حال، تیلرسون در این نشست خبری به طور مستقیم نگفت که آیا ترامپ را احمق خوانده است یا نه.
ترامپ در توییت دیگری در واکنش به گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز مبنی بر اینکه رئیس جمهوری خواستار افزایش 10 برابری زرادخانه هسته ای آمریکا است، این مساله را رد کرد و نوشت: ان بی سی نیوز جعلی، داستانی ساخت مبنی بر اینکه من خواستار افزایش «10 برابری» زرادخانه هسته ای آمریکا بودم.
رئیس جمهوری آمریکا در این توییت، گزارش ان بی سی را خیال پردازی محض برشمرد و این شبکه تلویزیونی را با شبکه تلویزیونی سی ان ان برابر دانست.
شبکه ان بی سی گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا خواستار افزایش 10 برابری زرادخانه هسته ای این کشور است.
اروپام**9109**مترجم: نیره مجیدی راد** انتشار: زهرا هژبریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید