استراتژیست سابق ترامپ از نامزد مورد نظر ترامپ در انتخابات آلاباما حمایت نمی کندبه گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای پولیتیکو، در حالی که ترامپ حمایت خود را از سناتور استرنج ابراز کرده، اما بنون که چند هفته پیش از کاخ سفید اخراج شد، آشکارا گفته است که به جای استرنج از «روی مور» قاضی ارشد سابق دیوان عالی حمایت می کند. مور برای به دست آوردن کرسی ایالت آلاباما در سنای آمریکا تلاش می کند که پس از دادستان شدن «جف سشنز» خالی شده است.
هم اکنون مور و استرنج نامزد مورد حمایت ترامپ به مرحله دوم انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه برای کرسی نمایندگی آلاباما در سنا راه یافته اند و با یکدیگر رقابت می کنند.
استرنج که پیش تر دادستان کل آلاباما بوده، از حمایت «میچ مک مانل» رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز برخوردار است.
ترامپ اوایل ماه اوت (مرداد ماه) در توئیتی، حمایت خود را از سناتور استرنج ابراز کرد و گفت: استرنج کار فوق العاده ای به نمایندگی از ایالت بزرگ آلاباما کرده و نامزدی است که مورد تایید کامل و نهایی من است.
با این حال بنون از زمان ترک کاخ سفید و بازگشت به روزنامه بریت بارت نیوز، عزم خود را برای تداوم مبارزه در حمایت از ناسیونالیست ها ابراز کرده و نشانه ای برای الگو گرفتن از ترامپ در این انتخابات، بروز نداده است.
بنون در نشست «پروژه اقدام محافظه کارانه»، حمایت خود را از مور علنی کرد . به نوشته پولیتیکو این حمایت بیشتر روشی برای مقابله با میچ مک کانل بوده که از نگاه بنون عامل اصلی فشار بر جمهوریخواهان برای جنگیدن با وی در زمان خدمتش در کاخ سفید بوده است.
ترامپ درباره استرنج گفته است: وی به من در سنا کمک می کند و مالیات ها را برای ما کاهش می دهد. وی قرار است کار زیادی برای مردم آلاباما و آمریکا بکند. من به لوتر استرنج رای می دهم.
مور در نوامبر 2003 توسط دادگاه انتظامی قضات آلاباما به علت خودداری از برداشتن فهرستی از دستورهای مذهبی موسوم به ده فرمان که بر دیوار ساختمان قضایی آلاباما نصب کرده بود با وجود حکم دادگاه فدرال، از کار برکنار شد. مور در سال 2013 بار دیگر به عنوان قاضی ارشد برگزیده شد ولی در مه 2016 از آنجا که به قضات صادر کننده جواز ازدواج، دستور داده بود، با وجود لغو ممنوعیت ازدواج همجنس گرایان، آن را اجرا کنند، از این منصب تعلیق شد. مور پس از ناکامی در تقاضای تجدید نظر در آوریل 2017 استعفا داد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا 27 مرداد ماه، بنون استراتژیست ارشد کاخ سفید را که در انتخابات سال 2016 به وی کمک کرده بود، برکنار کرد‎.
بنن ماه ها با دیگر مشاوران ارشد کاخ سفید و خانواده ترامپ، درگیر بود.‎
اروپام**9158**1486**مترجم: بهجت عباسی**انتشار: محسن شریفی**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید